Başkan Kaya, 'Vekil Sarıaslan akıl tutulması yaşamış'
Haber
15 Haziran 2021 - Salı 10:41
 
Başkan Kaya, 'Vekil Sarıaslan akıl tutulması yaşamış'
Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın Ortahisar kalesine asılan bayrakla ilgili açıklamalarına yanıt verdi.
SİYASET Haberi
Başkan Kaya, 'Vekil Sarıaslan akıl tutulması yaşamış'

 

NEVŞEHİR(MHA) Milliyetçi Hareket Partisi İl Başkanı İlhan Kaya, CHP Nevşehir Milletvekili Faruk Sarıaslan'ın Ortahisar kalesine asılan bayrakla ilgili açıklamalarına yanıt verdi.  

 

Kaya, "Osmanlı imparatorluğuna ait olan Üç Hilal bayrak, 29 Mayıs tarihin de İstanbul’un fethi kutlamaları kapsamında Tarihine ve özüne sahip çıkma adına, milli değerlerini yaşatma ve sonra ki nesillere aktarma amacı ile Karataş burçlarına asılmış ve dün sabah saatlerin de kaldırılmıştır. Ortahisar kalesindeki Türk Bayrağı indirilmemiş, dün olduğu gibi bugün de ve yarın da dalgalanmaya devam etmektedir. Bayrağımızı indirmeye kimsenin gücünün yetmeyeceğini tarihimiz de tüm dünyaya zaten göstermiştik. Ancak küçük hesaplar peşinde koşan, memleket meselelerini değil de, Ankara da memleketten habersiz yaşayan vekillik makamının ne anlama geldiğini dahi anlayamamış, çaresiz Sn Sarıaslan daha olayı bile tam öğrenmeden ve neyin ne olduğunu bilmeden açıklama yapmış ve muhalefet olmak için gereksiz bir polemik ortaya çıkarmıştır. Sn vekil bunun yerine olay yerine gelerek ilgililerden bilgi alsaydı daha yerin de olurdu. Ama mal bulmuş mağrip gibi olayın üzerine atlamak daha çok işine gelmiştir. Üç Hilalin anlamını bilmediği her halinden belli olan vekil “bez parçası” diye terör örgütü PKK'nın bayrağına diyebiliyor mu, yoksa bu aralar ittifak yaptıkları için ses çıkaramıyor mu?. HDP'li belediyelerdeki rezaletlere ve oradaki asılan paçavralara da ses yükseltebiliyor mu?. Yoksa pusup kalıyor mu?. Türk ne demek Atatürk ne demek bilmeyen CHP zihniyetinin Türk düşmanı tayini de ancak bu kadar oluyor. Eğer Sn vekil Türk ve Türkiye düşmanı arıyorsa hdp vekillerine bakması yeterlidir. Sorgulanamaz ve tartışılamaz olan bayrak, vatan, millet aşkımızı bilmeyen vekil Türk tarihinden de bihaberdir. Osmanlı da bizimdir, Selçuklu da bizimdir, Göktürk de bizimdir. Yarın 16 büyük Türk devletinden başka bir devletin bayrağını asılacak olsa yine saçma sapan açıklamamı yapacaktır. Sn vekil bez parçası dediğiniz 600 yıl dünyaya hükmetmiş bir devletin şanlı bayrağıdır. Türk bayrağı bizim en kırmızısından olan çizgimizdir. Terör örgütleriyle kol kola gezeceksin sonra da Türk düşmanı diye açıklama yapacaksın. Akıl tutulmasıdır. Cehalettir. Zavallılıktır. Çaresizliktir. Kendisini susmaya boş konuşmamaya atalarımıza ve tüm değerlerimize saygı duymaya ve bilmeden konuşmamaya davet ediyorum. Hadsizliğini devam ettirmeyeceğine inanıyor ve bekliyorum. Ha yok ben bilgisizce geçmişi geleceği bilmeden sırf karşı çıkmak için açıklama yapar kamuoyunu gereksiz yere meşgul ederim diyorsa; biz ona yeni baştan 5000 yıldan fazla olan Türk tarihini Ülkü Ocaklarımız da ki ortaöğretim masamızın gençleriyle seminere alır harf harf öğretiriz" dedi. 

 

Kaynak: Editör:
Etiketler: Başkan, Kaya,, 'Vekil, Sarıaslan, akıl, tutulması, yaşamış', , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı