Pandemi sürecinin en gözde turistik merkezi Göreme oldu
Haber
08 Şubat 2021 - Pazartesi 10:14
 
Pandemi sürecinin en gözde turistik merkezi Göreme oldu
Türkiye'nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden, Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir'de yılın geride kalan ilk ayında kısıtlamalara rağmen bölgedeki tarihi ve turistik merkezleri 42 bini aşan yerli ve yabancı turist ziyaret etti.
TURİZM Haberi
Pandemi sürecinin en gözde turistik merkezi Göreme oldu

 

NEVŞEHİR(MHA) Türkiye'nin en önemli kültür turizmi merkezlerinden, Kapadokya bölgesinin başkenti Nevşehir'de yılın geride kalan ilk ayında kısıtlamalara rağmen bölgedeki tarihi ve turistik merkezleri 42 bini aşan yerli ve yabancı turist ziyaret etti. 

 

Kısıtlamalara rağmen, hafta sonları yabancı turistlerin ziyaret edebildiği tarihi ve turistik merkezler arasında Pandemi sürecinin en gözde turistik merkezi yine Göreme açık hava müzesi oldu.  

 

10 bin civarında yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Göreme Açık Hava müzesinin ardından ilgi gören turistik merkezler sıralamasında Zelve ören yeri ikinci, Kaymaklı yeraltı şehri üçüncü, Derinkuyu yeraltı şehri ise dördüncü sırada yerini aldı.  

 

Gülşehir Açıksaray harabeleri, Gülşehir St Jean kilisesi, Tatlarin yeraltı şehri, Ürgüp müzesi, Mazı yeraltı şehri gibi turistik merkezler ise Ocak ayında en az ilgi gören merkezler arasındaydı.  

Kaynak: Editör:
Etiketler: Pandemi, sürecinin, en, gözde, turistik, merkezi, Göreme, oldu, , ,
Yorumlar
Haber Yazılımı