Analig müsabakalarının başlaması ile birlikte ilimiz ev sahipliğinde ve diğer illerimizde müsabakalar tüm hızıyla devam ediyor.
Hafta sonu İlimizde Basketbol , Kayseri de Yüzme ve Voleybol, Yozgat da Badminton müsabakalarına katılan sporcularımız İlimizi Çeyrek Finallerde temsil edeceklerdir.
MÜSABAKA SONUÇLARI
6-8 Ocak tarihleri arasında İlimizde düzenlenen Analig Basketbol Grup Müsabakalarında kız takımımız Gruptan 1. olarak çıkarak çeyrek final oynamaya hak kazandı.
Müsabaka Sonuçları ;
1. gün Kırşehir İli ile mücadele ederek müsabakadan 41-24 galibiyetle ayrıldı
2. gün Çankırı İli ile mücadele ederek müsabakadan 52-14 galibiyetle ayrıldı
6-8 Ocak tarihlerinde Kayseri de yapılan Analig Voleybol Grup Müsabakalarında Kız ve Erkek takımlarımız kıyasıya mücadele ederek Kızlar Grup Birincisi Erkekler Grup İkincisi olarak ilimize dönmüşlerdir.
Müsabaka Sonuçları ;
KIZLAR
1. gün Yozgat İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
2. gün Kırıkkale İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-1 galibiyetle ayrıldı
3. gün Niğde İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
ERKEKLER
Gün Yozgat İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
Gün Çankırı İli ile mücadele ederek müsabakadan 3-0 galibiyetle ayrıldı
Çeyrek Finallere gitmeye hak kazanan Voleybol Kız ve Erkek Takımlarımız 10-12 Şubatta Karamanda İlimizi temsil edeceklerdir.
5-8 Ocak arası Yozgat da yapılan Analig Badminton Grup Müsabakalarında sporcularımız kıyasıya mücadele ederek grup ikincisi olarak çeyrek finallere katılmaya hak kazandı.
Gün Çankırı ile mücadele eden sporcularımız 3-2 galip geldi
Gün Kayseri ile mücadele eden sporcularımız 3-2 galip geldi
Gün Ankara ile mücadele eden sporcularımız 5-0 mağlubiyet aldı.
6-8 Ocak tarihlerinde Kayseri de yapılan9-10 /11-12 Yaş Olimpik Kulaçlar ve Analig Yüzme müsabakaları seçmelerinde sporcularımız kıyasıya mücadele ederek ilimize başarılarla dönmüşlerdir.
ERKEKLER
50 m Kelebek ve Serbest Yaşar Tuğra Okşar 1.
100 m Sırt Selim Eke 1.
200 m Sırt Tayanç Karakaya 2.
200 m Karışık Yaşar Tuğra Okşar 2.
50 m Sırt Tayanç Karakaya 3.
200 m Serbest Yaşar Tuğra Okşar 3.
100 m Sırt Tayanç Karakaya 4.
BAYANLAR
100 m Kurbağlama Tulca Okşar 4.